O północy Paweł i Sylas modlili się śpiewając hymny Bogu. A więźniowie im się przysłuchiwali.
Nagle powstało silne trzęsienie ziemi, tak że zachwiały się fundamenty więzienia.
Natychmiast otwarły się wszystkie drzwi i ze wszystkich opadły kajdany
 
                                                                                                                           Dz 16 ,25-26

   Wieczory Chwały są inicjatywą ewangelizacyjną wspólnot katolickich z naszej Diecezji. Co miesiąc spotykamy się w różnych parafiach, aby wspólnie doświadczać działania Boga.

   W ramach Wieczoru przeżywamy Mszę świętą, adorację Najświętszego Sakramentu i uwielbienie. Jest też okazja do przyjęcia indywidualnej modlitwy wstawienniczej. Zazwyczaj homilię wygłasza ks. dr Sławomir Płusa.

   Jeśli chcesz, abyśmy przyjechali do Twojej parafii, zachęć proboszcza, by nas zaprosił :)

 

   Świadectwo

   Jezus żyje. Jezus kocha, uzdrawia, przytula, nie przechodzi obojętnie wobec nikogo. Pragnie aby „wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy" (1 Tm 2,4). W sobotę w kościele p.w. Świętego Stanisława męczennika w Cerekwi odbył się Wieczór Chwały. Wieczór Bożej Chwały. To niezwykły czas, w którym niezależnie od tego, co nosisz w sobie, ile bólu, smutku, choroby czy zmartwień, możesz chwalić Boga, bo wiesz, że On cię nie zostawi. To nic, że nie czujesz tego tak mocno, to nic, że może rozglądasz się wkoło i dziwisz się, co jest ze mną nie tak, czemu ja tak nie potrafię, czemu nie mam takiej radości? To nic. Bóg cię kocha. Bóg na ciebie czeka, a twoje uwielbienie, tak jak potrafisz, jest najpiękniejszym na świecie. Bo jest twoje. Ukochanej córki Boga. Ukochanego syna Boga. Czy dociera do ciebie jak bardzo Jezus cię kocha? Nie? Do mnie też nie. Odkrywam to każdego dnia i wciąż nie mogę się nadziwić. Przyjdź uwielbiać Boga! Poznaj prawdę o sobie! Jest piękna.

- Uczestniczka Wieczoru chwały (25 X 2014 r.)