Dobra Nowina dla Ciebie

Bóg kocha Cię nieustannie – niezależnie od tego, czy Ty Go kochasz. Jezus oddał życie za Ciebie – pokonał wszelkie zło, które Cię ogranicza. Dzięki Niemu Ty możesz teraz zacząć Nowe Życie.

Jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego (J 3,3).

Zapraszamy Cię na „Nowe Życie”. To dwudniowy kurs, podczas którego głosimy Dobrą Nowinę o zbawieniu. To czas doświadczenia Bożej Miłości, spotkania z Jezusem, który uwalnia od winy i lęku.

Kurs nie wymaga żadnego przygotowania. Jest polecany dla wszystkich, które pragną odnowić osobistą więź z Bogiem. Jest to wstępny kurs w Szkole Nowej Ewangelizacji.

O co w tym wszystkim chodzi?

Kim był Jezus? Dlaczego Go zabito? Czy to coś zmienia dla mnie? Jak w to uwierzyć? Czy ja też potrafię się modlić? I o co w ogóle chodzi w chrześcijaństwie?

Na te pytania odpowiada kurs „Alpha”!

Kurs ten na całym świecie odbyło już 24 miliony ludzi w 112 językach. Jego zaletą jest prosta i swobodna forma: cotygodniowe spotkanie obejmuje poczęstunek, wykład i rozmowę w małej grupie.

Jakkolwiek jest to kurs pomyślany dla osób spoza Kościoła, także wielu praktykujących chrześcijan odnawia dzięki niemu swoją więź z Bogiem. Odbycie tego kursu jest również najłatwiejszym sposobem wejścia do naszej Wspólnoty. Kurs jest bezpłatny.

Uwielbienie w Katedrze - wtorek

Bóg jest dobry. Bóg jest wierny. Bóg jest Miłością. I jest tak blisko: w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy (Dz 17,28). 

Uwielbienie to trwanie w zachwycie Bogiem. To miłosny okrzyk Ukochanej na widok Ukochanego. Stańcie przed obliczem Pana z okrzykami radości (Ps 100). 

W każdy wtorek po Mszy świętej o godzinie 18 w Katedrze Radomskiej wielbimy Boga. Spotkanie jest otwarte - można wejść i wyjść w dowolnej chwili. Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga - każde jest oczekiwane w domu kochającego Ojca. Przyjdź! 

Wspólnota to rodzina. Po spotkaniu zwykle długo rozmawiamy przed Katedrą. Zostań z nami - chcemy Cię poznać.

ZAPOWIEDZI...

19-21 IX - Radom, Kazimierzówka
Kurs "Nowe Życie"

27-28 IX - Skarżysko-Kamienna
Rekolekcje wspólnotowe

5-6 X  - Przytyk
Niedziela Dobrej Nowiny
Msza święta z modlitwą o uzdrowienie

10-12 X - Turno
Kurs "Nowe Życie" dla katechetów

12 X - Solec
Msza święta z modlitwą o uzdrowienie

ok. 15 X - Radom, Kazimierzówka
Rozpoczęcie kursu "Alpha"

17-19 X - Przytyk
Kurs "Nowe Życie"

18 X - Radom
Diecezjalna konferencja "Alpha"

24-26 X - Czarna
Kurs "Nowe Życie" dla katechetów

21-23 XI - Radom, Kazimierzówka
Kurs "Nowe Życie"