Dobra Nowina dla Ciebie

Bóg kocha Cię nieustannie – niezależnie od tego, czy Ty Go kochasz. Jezus oddał życie za Ciebie – pokonał wszelkie zło, które Cię ogranicza. Dzięki temu możesz teraz zacząć Nowe Życie.

Jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego (J 3,3).

Zapraszamy Cię na „Nowe Życie”. To dwudniowy kurs, podczas którego głosimy Dobrą Nowinę o zbawieniu. To czas doświadczenia Bożej Miłości, spotkania z Bogiem jako Osobą, spotkania z Jezusem, który uwalnia od winy i lęku.

Kurs nie wymaga żadnego przygotowania. Jest polecany w szczególności dla osób ochrzczonych, które pragną odnowić osobistą więź z Bogiem. Jest to wstępny kurs w Szkole Nowej Ewangelizacji.

O co w tym wszystkim chodzi?

Kim był Jezus? Dlaczego Go zabito? Czy to coś zmienia dla mnie? Jak w to uwierzyć? Czy ja też potrafię się modlić? I o co w ogóle chodzi w chrześcijaństwie?

Na te pytania w prosty sposób odpowiada kurs „Alpha”!

Kurs ten na całym świecie odbyło już 24 miliony ludzi w 112 językach. Jego zaletą jest prosta i swobodna forma: cotygodniowe spotkanie obejmuje poczęstunek, wykład i rozmowę w małej grupie.

Jakkolwiek jest to kurs pomyślany dla osób spoza Kościoła, także wielu praktykujących chrześcijan odnawia dzięki niemu swoją więź z Bogiem. Odbycie tego kursu jest również najłatwiejszym sposobem wejścia do naszej Wspólnoty. Kurs jest bezpłatny.

Uwielbienie w Katedrze - wtorek

Bóg jest dobry. Bóg jest wierny. Bóg jest Miłością. W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy (Dz 17,28). 

Uwielbienie to trwanie w zachwycie Osobą Boga. To miłosny okrzyk Ukochanej na widok Ukochanego. 

Stańcie przed obliczem Pana z okrzykami radości (Ps 100). 

W każdy wtorek po Mszy świętej o godzinie 18 w Katedrze Radomskiej wielbimy Boga we wspólnotowej modlitwie. Spotkanie jest otwarte - można swobodnie wejść i wyjść w dowolnej chwili. Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga - każde jest oczekiwane w domu kochającego Ojca. Przyjdź! 

Wspólnota to rodzina. Po spotkaniu trudno nam się rozstać. Zwykle długo rozmawiamy przed Katedrą. Zostań z nami - chcemy Cię poznać.

 

PROGRAM FORMACYJNY NA ROK 2014

18.01 Warsztaty uwielbienia

31.01-2.02 KURS: NOWE ŻYCIE

15.02 Warsztaty modlitwy Wstawienniczej

21-23.02 KURS: EMAUS (Nałęczów)

08.03 Jak się przygotować do spowiedzi generalnej? - dzień skupienia

21-23.03 KURS: EMAUS

01-04.05 KURS: MOJŻESZ

08.06 ZIELONA NIEDZIELA

13-15.06 KURS: NOWE ŻYCIE

19-22.06 KURS: BIBLIJNA HISTORIA ZBAWIENIA

03-13.07 KURS: PAWEŁ

19-21.09 KURS: NOWE ŻYCIE

03-05.10 Rekolekcje Wspólnotowe

08-11.11 KURS: JEZUS WG CZTERECH EWANGELISTÓW

21-23.11 KURS: NOWE ŻYCIE

27-30.12 KURS: BIBLIJNA HISTORIA ZBAWIENIA

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdy pierwszy wtorek miesiąca w Katedrze Radomskiej o godz. 18:00. Bezpośrednio po Eucharystii nastąpi Adoracja w czasie, której będzie możliwość przyjęcia modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie.