_ 140. Msza święta za Radom - niedziela 14 lutego

    Przestań się lękać, a przemawiaj i nie milcz, bo Ja jestem z tobą i nikt nie targnie się na ciebie, aby cię skrzywdzić, dlatego że wiele ludu mam w tym mieście (Dz 18,9-10)

    Grupa "Radość i nadzieja" od ponad dziesięciu lat co miesiąc spotyka się w Kościele Garnizonowym - w samym sercu Radomia, by modlić się za nasze miasto i naszą diecezję. W niedzielę 14 lutego zapraszamy na 140. Mszę świętą. Zaczynamy o godzinie 15 Koronką do Bożego Miłosierdzia. 

_ Zostań uczniem Jezusa! _ Kurs „Jan” - 18-21 II, Czarna

    "Idźcie na cały świat i czyńcie uczniów ze wszystkich narodów" (Mt 28,19)

    Jan – umiłowany uczeń Jezusa, który zasiadał u stóp Mistrza i wsłuchiwał się w Jego głos, znał nawet rytm bicia serca swojego Mistrza. Jan miał świadomość, że uczniostwo wymaga ofiary, konkretnej postawy,     odpowiednich relacji z otoczeniem, ciągłej formacji… Tak, by z ucznia stać się apostołem i coraz bardziej upodabniać się do Mistrza - być tak jak On.

    Kurs jest przeznaczony dla osób, które odbyły rekolekcje ewangelizacyjne - np. Nowe życie.

    Miejsce: ośrodek rekolekcyjny przy sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej koło Końskich
    www.sanktuarium-czarna.pl

    Czas: 18-21 lutego:
        - we czwartek recepcja od 17, powitanie o 17:45, kolacja o 18
        - w niedzielę zakończenie ok. 16:30

    Koszt: 200 zł., w tym noclegi i jadło; prosimy o wpłatę zaliczki 50 zł.

    Zapisy zakończone!

_ Bal karnawałowy - niedziela 7 lutego, Jedlnia

   Bal odbędzie się w ośrodku „Zacisze" w Jedlni, w ostatnią niedzielę karnawału, w godzinach 16-22. Wstępne wynosi 35 złotych, za co przewidziane są dwa gorące posiłki. Zaprasza Fundacja Świętego Dobrego Łotra. Mile widziani członkowie i sympatycy Wspólnoty.

_ Wieczór chwały - sobota 6 lutego, Prędocinek

   O północy Paweł i Sylas modlili się śpiewając hymny Bogu. A więźniowie im się przysłuchiwali. Nagle powstało silne trzęsienie ziemi, tak że zachwiały się fundamenty więzienia. Natychmiast otwarły się wszystkie drzwi i ze wszystkich opadły kajdany (Dz 16 ,25-26)

   Zapraszamy na „Wieczór chwały" - w sobotę 6 lutego o godzinie 19:15 w kościele świętego Alberta na radomskim Prędocinku. Mszę świętą odprawi i homilię wygłosi nasz Pasterz, ksiądz Sławomir Płusa. Potem radosne uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. 

   Przyjdź! Oddaj chwałę Bogu. On uwalnia i uzdrawia. I czeka właśnie na Ciebie.

_ Adoracja przez całą dobę - od godziny 18 w piątek

Jak co miesiąc Wspólnota Dobrego Łotra spotyka się w Kazimierzówce, by przez całą dobę trwać przy Jezusie w Najświętszym Sakramencie. Adorację rozpoczniemy i zakończymy Mszą świętą - o godzinie 18 w piątek i w sobotę (30-31 stycznia).

Do udziału zaproszeni są zarówno członkowie, jak i sympatycy Wspólnoty. W miarę możliwości prosimy o wcześniejsze zgłoszenie z określeniem czasu uczestnictwa w modlitwie. Kontakt: Ela Nowak - 510 460 893.

_ Kurs "Nowe życie" - 22-24 stycznia, Jedlnia


Niezależnie od tego ile masz lat, gdzie pracujesz, czy jesteś we wspólnocie, jakie masz hobby, czy czujesz się szczęśliwa, szczęśliwy, czy wręcz przeciwnie - po prostu: daj się odnaleźć Jezusowi!

Kurs "Nowe życie" odbędzie się w Jedlni Kościelnej, w ośrodku "Zacisze" (nr 78a) w dniach 22-24 stycznia. Na miejscu wszystko: wykłady, jedzonko, nocleg. Koszt uczestnictwa 120 zł.

   Szczegóły i zapisy: Zbigniew Biel, 696 381 509, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.; również po spotkaniach wtorkowych w Katedrze. Potwierdzeniem zapisu jest wpłata bez zwrotnej zaliczki 50 zł.

   Świadectwo z kursu "Nowe życie"

Czytaj więcej...

W dobrych zawodach wystąpiłem,
bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem 
(2 Tm 4,7)


_ Harmonogram treningów

18-21 lutego, Czarna
Kurs „Jan"

22-24 kwietnia
Kurs „Emaus"

20-22 maja
Kurs „Nowe życie"

30 czerwca - 10 lipca, Kałków-Godów
Kurs „Paweł"

12-15 sierpnia
Kurs „Biblijna historia zbawienia"

23-25 września
Kurs „Nowe życie"

1-2 października
Rekolekcje wspólnotowe

10-13 listopada
Kurs „Mojżesz"

18-20 listopada
Kurs „Nowe życie"

 

Kursy w innych szkołach: www.sne.pl